تعرفه طراحی روسری

هزینه طراحی روسری چقدر است ؟

احتمالا شما هم از جمله افرادی هستین که یا بدلیل کارفرما بودن در صدد اطلاع از تعرفه طراحی روسری و شال هستین یا اینکه خود شما بعنوان یک فعال در موضوع طراحی روسری مشغول فعالیت هستین و برای ارائه قیمت به دیگر افرادی که به شما سفارش کار داده اند میخواهید از این مسئله مطلع باشید، ما در این مطلب به جزئیات این موضوع اشاره میکنیم و به ابعاد این موضوع خواهیم پرداخت.

در شیوه و روش محاسبه قیمت طراحی روسری به این نکات با دقت توجه کنید

  • شیوه طراحی را مدنظر قرار دهید

اصولا طراحی روسری از سری کارهایی است که باید طراح پیش از هر چیز از سبک و روش چاپ مطلع باشد تا ابتدا به ساکن روش طراحی خود را براساس تکنولوژی چاپ مهندسی کند. بعنوان مثال خروجی های روتاری با خروجی های دیجیتال بسیار متفاوت است و اساسا الگوهای طراحی و امور مرتبط با نرم افزارها و لایه هایی که به چاپخانه می دهید تفاوت دارند. پس مهم است بدانید که در نهایت قرار است فایل شما چگونه زیربار چاپ می رود.

طبیعتا با توجه به اینکه طراحی چاپ خیس بدلیل محدودیت هایی که دارد میتواند سخت تر از طراحی روسری دیجیتال باشد، طراح را با چالش های بییشتری روبرو می کند و سختی های او در انتخاب رنگ بیشتر از حالتی است که شما از پالت و با دست باز اقدام به انتخاب رنگ می کنید. پس سختی طراحی را یک پارامتر محاسبه قیمت بدانید.

  • جزئیات و ریزه کاری ها را بررسی کنید

هر چقدر جزئیات و ریزه کاری بیشتر باشد هزینه طرحی هم بیشتر است، جزئیات در یک زمان ممکن است به معنی استفاده از المان یا آبجکت های متنوع گرافیکی باشد، در یکجا ممکن است به معنی درخواست های مکرر و ویرایش های مکرر کارفرما تا رسیدن به رنگ دلخواه باشد، یعنی کار فرما آنقدر روی طرح درخواست ویرایش کند و طراح مجبور به تغییر جزء به جزء طرح باشد، پس ویرایش های مکرر باعث افزایش هزینه است.

 

  • اندازه قواره کار
  • هرچقدر قواره کار بزرگتر باشد، طبیعتا زحمت و زمان بیشتری در طراحی دارد، باید آبجکت های بیشتر و وقت بیشتری را در این موضوع صرف کنید تا طراحی شما شکیل تر و زیباتر به نظر برسد، پس اندازه قواره های کوچک و بزرگ می تواند ملاک تعیین هزینه باشد. از طرقی دیگر قواره های بزرگ منابعی بیشتری از کامپیوتر را مطالبه میکند و این یعنی هزینه بیشتر در فرایند تولید طرح.
  • بررسی چند نمونه از طراحی روسری و روند تعیین تعرفه آنها

در طراحی روسری زیر با توجه به اینکه از الگوی ثابت بعنوان بخشهایی از طرح استفاده شده می توان گفت حدود 25 در صد از طرح زمینه با تکثر یک عنصر فضا اسزی شده و به همین دلیل طراح می تواند تا 25 در صد در مقایسه با دیگر طرح ها هزینه را ارزانتر اعلام کند، اگرچه پارامترهای دیگر که قبلا توضیح داده شد نیز باید مورد سنجش قرار گیرد.

این مطلب هم از دست ندهید  فایل اماه برای چاپ روسری

هزینه تعرفه طراحی روسری

بررسی نمونه دیگر از طراحی و شیوه محاسبه قیمت و تعرفه طراحی

در طرح زیر نه تنها الگوی منظم در سبک طراحی رعایت نشده بلکه پراکندگی رنگ زمینه باعث می شود تا این نوع طراحی در مقایسه با نمونه پیشین سخت تر باشد ، پس فراموش نکنید هزینه آن نیز می تواند بیشتر باشد زیرا زحمت و وقت بیشتری را باید صرف آن کرد.

طراحی روسری

بررسی نحوه محاسبه قیمت طراحی روسری زیر

در طراحی روسری زیر ، طراح روسری به ترتیب یک رنگ زمینه را با الگوی فندی پوشش داده و از رنگ خنثی برای طراحی استفاده کرده است ، پس از آن با کاهش میزان opicty یا میزان ظرفیت و پوشش زنگ روشنتری را بعنوانبرگ های متمایل به سفید و سپس کنتراست مرزبندی را با شاخ و برگ های رنی و نازک ایجاد کرده و سپس حاشیه ای با رنگ صورتی ایجاد کرده است در حاشیه نیز رنگ صورتی را با تلفیق رنگ های پررنگ به کمرنگ تلفیق کرده است . تمام این توضیحات اگرچه در چند خط بوده است اما چند ساعت زمان برده است که زمان سپری شده در واقع یکی از ملاک های محاسبه در طراحی و براورد قیمت طراحی شال و روسری است.

قیمت طراحی روسری

 

مشاهده برخی نمونه طراحی انجام شده

سخن پایانی :

هزینه نهایی را بر اساس این پارامترهایی که ذکر شد با کارفرما توافق کنید، هزینه را به گونه ای محاسبه کنید که هم برای تولید کننده صرف اقتصادی سفارش و تولید داشته باشد و هم برای شما و وقتی که صرف طراحی کرده اید انگیزه کار را مهیا کند، تولید کننده نباید بدلیل گرانی از سفارش طراحی صرف نظر کند، طراح نیز نباید بدلیل متناسب نبودن هزینه های جاری خود دست از طراحی بکشد.

در هر حال با تهیه چک لیستی شبیه لیست زیر، اقدام به محاسبه قیمت نهایی نمایید.

  • 1 – بر اساس نوع چاپ روش طراحی را مشخص کنید
  • 2-میزان جزئیات و ریزه کاری
  • 3-اندازه قواره کار

 

هزینه طراحی روسری و شال چقدر است؟

تعرفه طراحی روسری متناسب با نوع فایلی که به شما تحویل می شود مختلف است که مقاله کامل در سایت درج شده

ملاک های تعیین کننده در محاسبه تعرفه طراحی روسری چیست؟

شیوه طراحی ، اندازه قواره کار ، جزئیات ریزه کاری های یک طرح و زمان مورد نیاز برای طراحی آن و مقاله کامل در سایت

هزینه کردن برای طراحی روسری بصرفه تر است یا خرید طرح آماده؟

واضح است باتوجه به زمانبر بودن و هزینه طراحی روسری و تعرفه آن، خرید طرح آماده روسری هزینه کمتری دارد(نمونه طرح در همین سایت)