طراحی روسری dior دیور

طراحی روسری مجلسی در مقایسه با طراحی روسی های روزمره  متفاوت است و همانطور که از اسم این نوع روسری ها بر می آید باید فایل و سبک طراحی و گرافیک آن مناسب مجالس و مهمانی ها باشد به همین جهت طراح روسری باید از نمادها و پارامترهایی استفادعه کند که متمایز از طرح های روزمره باشد. در طراحی روزمره عموما از شمایل های فانتزی و نماد های مختلفی استفاده می شود که بتواند زیبایی بخش چهره باشد و البته نمای خوبی هم روی پارچه داشته باشد.

طراحی روسری مجلسی
طراحی روسری مجلسی به سفارش تولید کنندگان جهت چاپ دیجیتال و سابلیمیشن

پارامترهای مختلفی وجود دارد که روسری مجلسی را از روسری روزمره متمایز میکند، ما در این مقاله سعی داریم به برخی از این پارامترها اشاره کنیم و هر کدام را جداگانه بررسی کنیم.

 

1- طراحی و گرافیک

طرح روسری اولین چیزی است که چشم بیننده را به خود جلب می کند، بیننده حتی اگر دست به پارچه روسری نزند و کیفیت آن را لمس نکند حتما از روی طرح آن بعنوان یک کار باکیفیت و جذاب یا طرح خنثی کالای تولید شده را قضاوت می کند و در مورد خرید آن تصمیم می گیرد.

2- قواره

روسری های روزمره برای آنکه بعنوان پوشش در تردد های کوچه و خیابان مورد استفاده قرار می گیرند نیاز به پوشانندگی بیشتری دارند به همین خاطر  از قواره های بزرگی مثل 140 یا 130 تولید می شوند ولی عموم روسری های مجلسی از این قانون تبعیت نمی کنند بلکه از قواره های کوچکتر برای این روسری ها استفاده می شود مگر روسری های ترکمن که در بین مردم و جامعه محترم ترکمن هم در جریان روزمره و هم در مراسمات انها منورد استفاده قرار میگیرد. البته این را هم باید بگوییم که که برای این موضوع قانون خاصی وجودندارد و به هر حال سلیقه هر فرد و نظر او محترم است و هر شخصی خودش برای سلیقه خودش تصمیم می گیرد، ما در این مقاله صرفا آنچه در روال بازار فروش مورد توجه قرار می گیرد را مطرح کرده ایم.

این مطلب هم از دست ندهید  طراحی طرح روسری

3 – جنس و متریال

معمولا روسری های روزمره از پارچه هایی استفاده می شود که از نخ تولید شده و سبکی و راحتی بیشتری داشته باشد، زیر ابدی بعلت استفاده زیاد راحتی بیشتری را هم بدنبال دلاشته باشد. لیکن در روسری های مجلسی معمولا پارچه های براق بیشتر مورد استفاده قرار میگیرند تا طرح و نقش روی آن جلوه بیشتری داشته باشد.

طراحی روسری مجلسی
سفارش طراحی روسری مجلسی

جمع بندی :

اینکه در طراحی روسری مجلسی پارامترهای مهمی مثل طرح و نقش ، قواره و انتخاب جنس از معیارهای مهمی برای تبدیل شدن یک روسری از روسری عادی روزمره به روسری مجلسی است